Google My Business veya ülkemizdeki adı ile google benim işletmem, iş yerinizin internet ve google servislerinde kayıt edilmesini sağlayan bir google servisidir. Bu servis ile birlikte google hem işinizi, hem sitenizi hem de lokasyonunuzu internet üzerinde yayınlar ve böylece web siteniz olmadan internette telefon ve diğer tüm bilgilerinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz. Ancak google bu servisi her ne kadar ücretsiz sağlasa bile, bu özelliği iş yerinizde aktif etmek o kadar kolay olmayabiliyor.

GOOGLE’A KAYIT OLMAK

google benim işletmem

Google Hesabınız olsa dahi, benim işletmem üzerinden iş yeri kayıt açtığınızda google sizden bazı doğrulamalar ister. Başlıca olanı posta ile doğrulamadır. Ancak bu web sitesi olmayan ve web sitesinde tüm kontrolü olmayan iş yerleri içindir. Çünkü web sitesi olan firmalar google search console üzerinden veya domain dns kaydı üzerinden google benim işletmem kaydı olabilirler. Web sitesi yok ise, google size bir posta yollar ve o postanın size 16 gün ulaşması beklenir, posta ulaştığında postadaki kod girilir ve google my business ile iş yeriniz görünür. Ve tüm servislerinizi ekleyebilirsiniz.

Ancak bu posta çoğu zaman size gelmeyebilir. Bu durumda, sizin google ile iletişim kurmanız istenir, ve bu durumda sizden dns doğrulaması, veya email doğrulaması ister. Bu e-mail iş yerinizin uzantısına kayıtlı olması istenir. işyerisahibi@işyeriadı.com gibi. Bunun için de profesyonel yardım almanız gerekecektir. Ardından google internet siteniz ile telefon numaralarınız, ve iş yerleriniz google ve tüm internette görünecektir. Ayrıca sitenizin seo yani google sıralaması da yükselecektir.

Eğer google benim işletmem kaydı yapmak istiyor ve yapamıyorsanız arayın yardımcı olalım. İş yeriniz google’da görünsün.