restaurant paket servis

Caller id – Paket Servis Yazılımı

PAKET SERVİS SİSTEMİ

Caller id cihazıArayan Numarayı Görme

Müşterilerden telefonla sipariş alarak paket servis hizmeti veren restoranlar için gerekli bir sistemdir. Caller-ID Cihazı, sipariş yazıcı ve bilgisayarınıza kurulacak bir yazılımdan ibarettir. Bu kadar kolay olmasına rağmen az kullanılmaktadır. En büyük artısı da, tüm müşterileriniz elinizin altında kayıtlı kalacaktır. Şu an en büyük şirketler bile bunun için uğraşmaktadır. Dükkanınızın yeri değişse bile bir sms ile nerede olduğunuzu belirtebilir, indirimlerden haberdar edebilirsiniz.

Çağrı geldiğinde, kimin aradığı bilgisayarınızda görünür.
Sipariş programınız arayan numarayı sorgular. Eğer arayan, Müşteri / Satıcı firmalarınızda kayıtlı ise, hemen sipariş alabilirsiniz.

 

paket servis sistemi

Paket Servis Sistemi (caller id) Sabit veya mobil hatlarınıza gelen çağrılarda arayan numaradan kayıtlı müşteriyi tespit ederek ad soyad, firma, adres bilgilerini otomatikman ekrana getirir. Müşterinizin istediği ürünleri programdaki menüden seçerek kolayca sipariş alabilir ve fişini yazıcıdan çıkartarak paketçiye verebilirsiniz. Sistem, Windows işletim sistemli tüm bilgisayarlarda çalışır.

Bir çok restoranda daha büyük eksiklik google haritalarda olmamasıdır. Bunun da eksikliği, aslında web sitesidir. Web sitesi olmadığından mekanın google tarafından onaylanması yapılma aşamasında zorluklar yaşanmasından dolayıdır.

Google haritalara kayıt yapılırken, web sitenizin google search console‘a kayıt olması akabinde onay kodunun size verilmesi ile haritalarda yerinizi alabilirsiniz. Ancak web siteniz olmaması halinde, bunu onaylanmış bir numara ile yapmanız gerekecektir. Profesyonel yardım almayan restoranlar bu konuda sorunlar yaşamaktadır. Bu aşamaları hallettikten sonra, restoranınızın sipariş düzenini oturtmanız gerekmektedir. Paket servisi ile, gelen siparişi hemen kuryenize verip adrese ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Arayan numarayı bilgisayar ekranında görüp, siparişinizi telefon kapatmadan girip, müşterinize iyi günler dediğinizde bile, siparişinizi almış olacaksınız. Lokasyonunuzda sizi daha önce aramış olan tüm müşterileriniz artık veritabanınızda olacak. Ama en önemlisi de, siparişi alır almaz zaten daha önceden gördüğünüz telefon ve adresinizi not almaya uğraşmadan kuryenize verir ve anında siparişleri ulaştırabilirsiniz. Bu memnuniyetin en birinci gereksinimidir.

arayan kimliği

İstanbul Avcılar ILYASOFT Paket Servis Sistemi ile hem internet altyapınızı ve restoranınızın eksiklerini çözüp, siparişlerinizi de hızlandırabilirsiniz.

İşyerinizin tüm potansiyel müşterinize ulaşabilmesi için, Google haritalarda kaydınız olması, seo uyumlu internet sitenizin olması, ve paket servis sistemi yazılımı nın olması gerekiyor. Bu aşamaları tamamlandıktan sonra en yüksek şekilde insanlara ulaşabilirsiniz.

Avcılar’daki yerimizde Tüm sorunlarınızı çözüme kavuşturup, size yardımcı olmaya hazırız.

kargo şirketleri

Kargo Şirketlerinde Yeni Düzen

Pandemi süreci boyunca düzenli çalışma içinde olmayan, daha öncesinde de Türkiye’de E-Ticaret‘in en büyük sorunlarından biri olan kargo şirketleri pandemiden sonraki normalleşme sürecinde eski düzenlerinden de kötü çalışıyorlar.

Bir çok e-ticaret sitesi temel şikayetleri arasında kargo şirketleri var. çünkü kargolar ya geç gidiyor ya da hiç gitmiyor. Ya da bir çok kargo şirketi kargoları teslim almıyorlar. Siz kargonuzu teslim etmeleri için vermek istediğinizde de teslim almıyorlar ve çok fazla kargo var diyorlar. Bu sebepten şu anda e-ticarete rağbet olsa da, maalesef bunun önündeki engel kargo şirketleri. İnsanların tekrar avm lere gitmelerine sebep oluyorlar.

E-Ticaret siteleri işleten kobiler ya da bu işe yeni başlayanlara tavsiyemiz, bir hafta önceden kargolarınızı teslim etmeniz ve müşterilerinizi uyarmanız. Ayrıca kargolarınızı hafta sonu yani cuma ve cumartesi teslim etmemeniz. Çünkü çoğunlukla teslim almıyorlar. Bu sebepten dolayı, müşteri kaybı yaşamamak için anlaşmalarınızı da buna göre yapınız. Kargo şirketlerinde anlaşma yaparken, kendilerinin mi gelip alacağı yoksa sizin mi teslim edeceğinizi konuşun, ve cuma ve cumartesi kargo bırakmamaya çalışın.

Bir çok işte olduğu gibi, ileri ki zamanda işini doğru yapmayan kargo şirketleri de piyasada kalamayacağından dolayı, iyi çalışanların ve ürünleri de olması gerektiği şekilde taşıyan kargo şirketlerinin kalması dileğiyle…

 

sürdürülebilirlik

Sürdürülebilirlik

Şirketlerin ve iş hayatı hakkında ve özellikle web dünyası hakkında yazı yazmadığımız gibi bu konuda üstümüze düşmediğimizi düşündüğümüzden olsa gerek görüş belirtmiyoruz. Ama herkes için olmasa da kendi çevremize ve müşterilerimize bilgi amaçlı paylaşımlar yapmak görevimizdir diye düşündük.

 

T

ürkiye’de en zor şeylerden biri girişimciliktir. Bundan da zor olan bunu sürdürebilmektir. Daha da zor olanı bunların hepsini yapacak cesareti bulmaktır. Çünkü maddiyattan ziyade bunun stresi ve olmasını istemeyeceğiniz durumların yaşanması korkusu hakimdir. 
Bir şirketi zor da olsa açtıktan sonra en zor olan şey sürdürülebilirliktir. Bu şirketi nasıl ayakta tutacağınızı iyi analiz edip bilmeniz gerekir. Aksi halde çalışmak ve para kazanmak daha başlamadan bitecektir. Şirket ve yaptığınız işi iyi analiz etmek yapılan dallara göre değişeceğinden dolayı bunu sizin iyi planlamanız önemlidir. 
Konunun Önemi E-Ticaret

Bizim parmak basmak istediğimiz asıl nokta, şirketini web üzerinde tanıtmak için internet sitesi yaptıran firmaların daha bir yılı dolmadan siteden bir gelir ya da şirketine bir şey katmadığını düşünerek siteyi yenilemeden kapatmak istemesidir. Ya da yıllık ödemesi yapılmadığından domain iptali sürecine girmesidir. Bu olay o kadar çok gerçekleşir ki, Türkiye’de web tasarım ve web geliştirme mobil aplikasyon yapan tüm firmalar bu durumun içinden geçerler. 

 

Bilinmeyen nokta eğer online olarak sitenizde bir şey satmıyorsanız web siteniz size maddiyat olarak bir artı katmaz. Yani bu bir anda olmaz. Kurumsal web sitelerinin amacı sizin şirketinizi portföyünüze yani müşterilerinize tanıtmaktir. Yaptığınız işleri anlatmaktır. Geçmişinizi öğrenip size güvenmelerini sağlamaktır. Aksi halde sadece telefon numaranızı bilerek size iş vermek istemezler. Farkında olmasanız da kurumsal siteniz size her zaman güven kazandırır. Müşterilerinizin iletişim bilgilerinizi güncel tutarak görmelerini sağlar. 

Kurumsal bir web sitesi yaptırmak isteyen orta ölçekli bir firmayı göze aldığımızda, yaptıkları işi, adresini, iletişim bilgilerini ve geçmişini ve işin başındaki ekibi ve kişileri göstermek için web sitesi açmak ister. Bir zaman sonra işleri kötü giderse ya da web sitesi yaptırdıktan sonra işinde bir artık göremediğini düşünürse sitenin yıllık ödemesi geldiğinde bunun artık gereksiz olduğunu düşünerek yenilemez. Ya da biz öyle varsayalım. Ama bilmediği nokta artık potansiyel müşterilerini de kaybetmiştir. Çünkü hiç bir şekilde iletişim içinde olmadığı müşterilerine eksi bir başlangıç yapmış oldu. Hatta o başlangıç hiç olmayabilir.

Unutulmaması gereken bu yüzyılda önemli olan hiç tanımadığınız müşterilerinizdir. Sizinle bir şekilde iletişim içinde olan müşterilerinizi kazanmak başarı değildir. 
 
Bu konuda daha iyi ilerleme sağlamak için de sitenizi yayına soktuktan sonra da, reklam ve seo çalışmalarına önem vermektir. Online satış e-ticaret yapmıyorsanız açıkçası önemsenmez ama her koşulda sosyal medyada ve google aramalarında küçük de olsa çalışmalara başlamak her zaman yardımcı olmuştur.
 
Kısaca değinmek istediğimiz asıl nokta, başarı sürdürülebilirliktir. Şirketinizin devamı ve başarısı için girişiminizi yaptığınız işinizi güvenini sağlamak için web sitesinin önemi ülkemizde daha iyi bilinmesi gerekir. Teşekkür Ederiz.
kurumsal kimlik

Kartvizit Broşür ve Katalog Tasarım

TÜM KURUMSAL KİMLİK TASARIMLARINI YAPIYOR, VE ŞİRKETİNİZİ MÜŞTERİLERİNİZE EN İYİ ŞEKİLDE TANITIYORUZ. ALIŞILMIŞIN DIŞINDA VE YENİ NESİL TASARIMLARIMIZ İÇİN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.

İnternet sitenizi yapsanız veya yaptırsanız bile, tasarımın devamlı olacağını ve kartvizit ve broşür, katalog olarak müşterilerinize göstereceğinizden dolayı, önemi yüksektir. İlk intibadır.

 

GOOGLE HARİTALAR (MAPS) İÇİNİ GÖR

GOOGLE HARİTALAR TRUST İÇİNİ GÖR HİZMETİ İLE İŞ YERİNİZE MÜŞTERİ GELMEDEN İÇİNİ GÖRSÜN.

Artık, işletmeniz Google Sanal Tur (Street View Sanal Tur) ile Google’da herkes tarafından gezilebilecek!

İşletme veya mekanlarınızı Google 360 derece sanal tur sayesinde 7/24 zamandan bağımsız gezdirilebilir hale getirin. Firmanıza prestij ve müşterinize zaman kazandırın.

Avantajları

 • Hedef kitleniz işletmenizi cep telefonu, tablet ya da bilgisayarlardan kolayca gezebilir.
 • Benzerlerine göre düşük maliyetli olup karşın fayda oranı daha yüksektir.
 • Google Maps ile entegre çalışır.
 • Google Arama sıralamasında üst sıralara taşır.
 • Dilediğiniz ortamlarda paylaşabilirsiniz.
 • Web sitenizde kolayca kullanabilirsiniz.
 • Sadece bir kere ödeme yapılır, hosting veya aylık ücret gerektirmez.

İş yerinizi google’a kaydetmenize yardımcı olalım. Kısa zamanda arama motorlarında işiniz görünsün.

Web Siteniz olsa dahi, google’da görünmüyor olabilirsiniz. Ya da iş yeriniz google’da kayıtlı görünüyordur ama, bunu müşteriye dönüştüremiyor musunuz. Arayın Yardımcı Olalım.

instagram takip

Sosyal Medya Sayfalarınızı İnternet Sitenizle Senkronize Ediyoruz

Sosyal medya ile internet siteniz arasında kaldığınızda, hangisinden daha önce haber ya da ürün, bildirim vs. paylaşmak istediğinizde, paylaştığınız tüm resim ve içeriklerin aynı kalitede internet sitenizde yayınlayabilirsiniz.

Size özel kullanıcı paneli ile, instagram ve facebook sayfalarınızdaki resimleri sitenizde görünebilir.

—————————————————————————————————————————————————————————————-

F

arklı sosyal ağlardaki hesaplarınızı öne çıkarmak ve tanıtımını yapmak için internet siteniz oldukça uygun bir platform. instagram hesabınızı öne çıkarmak ve ziyaretçilerinizin bu hesabınızı takip etmeleri için Instagram sayfanızdaki fotoğraf akışını kendi sitenize ekleyebilirsiniz.

Instagram’ın bunun için şuan özel bir uygulaması bulunmuyor. Bunu yapmak için 3. parti yazılımlar kullanmak gerekiyor. Ancak fotoğrafları tek tek sitenize ya da blog içeriğinize yüklemek isterseniz Instagram’ın embed özelliğinden faydalanabilirsiniz.

Ancak bu hem görüntü açısından sorun olacak, hem de, kolay olmayacaktır. Bizim sistemlerimizde kullandığımız eklentiler sayesinde kendi panelinizden kullanıcı adı ve şifrenizi girmeniz yeterli olacaktır. Size özel ve sadece sizin sitenize özel yazılmış panel sayesinde tüm işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Ve böylece hem instagram hesabınızı sitenize girenler görür ve daha kolay takibe alır, hem de siteniz daha şık görünür.

web tasarim avcılar

İnstagram Sayfanızdan Satış Tavsiyeleri

Bir Web Siteniz olmasa bile, bir instagram sayfanızdan ürünlerinizi satabilirsiniz. Bunun için öncelikle arkadaş çevrenizden ziyade dışarıya yönelik olmanız gerekmektedir. Bir çok kişi arkadaşlarına davet atıp daha sonra vazgeçer oysa tam tersi, arkadaşlarınızı en sona bırakıp, önce dışa dönük bir çalışma yapmanız gerekmektedir. Bir E-Ticaret sitesi gibi düşünmeniz gerekmektedir. Bunun için bazı kısa tavsiyelerimiz vardır.

 • Sayfanızın kurumsal görünümünde olması gerekir.
 • Ürün fotoğraf çekimleri kaliteli olmalı ve iyi görseller kullanılmalıdır.
 • #hashtag ler iyi kullanılmalı ve sattığınız ürünlerle iyi değerlendirilmeli.
 • Düşük bütçeler ile sosyal medya reklamları vermeye çalışın.
 • Diğer instagram mağazaları da inceleyin.
 • İyi bir logo kullanın yapamıyorsanız yaptırın. Bu logoyu uzun süre kullanın.
 • Takipçi sayısı fazla olan arkadaşınız varsa ürününüzün tanıtımını pr tanıtımı yapmasını isteyin.
 • En sonunda E-Ticaret sitesi açın. En iyi sonuç en çok kazanç bu şekilde olacaktır.

 

Facebook’ta Mağaza Açmak

Facebook hesabınızdan oluşturacağınız bir sayfa ile, facebook‘ta ürün satabilirsiniz. Sosyal medya reklam vererek sitenizin ürünlerini tanıtmadan önce mutlaka yapmanız gereken şey öncesinde, facebook ve instagram‘da mağaza (butik) açmaktır. Bu hem sizin ürünlerin ne derece satacağını ölçmeniz, hem de iyi bir başlangıç yapmanızı sağlayacaktır.

Facebook profilinizden sayfa oluştur deyip yeni sayfanıza isim ve profil resmi ve diğer ayarlarınızı yaptıktan sonra, ürünlerinizi mağaza bölümünden sergilemeniz gerekiyor.

Olabildiğince profesyonel ürün fotoğraf çekimi ile profesyonel fotoğraf ekipmanları ile çalışarak ürünlerinizi çektikten sonra, sitenize backlink verebilir (her ürün için sitenizdeki ürüne bağlantı verebilir, böylece ürünleri almak isteyenleri sitenize yönlendirebilirsiniz.

Sosyal medyanın gücünü kullandıktan sonrada web sitenizin e-ticaret gücünü kullanıp daha fazla müşteriye ulaşabilirsiniz.

web tasarım avcılar

Revizelerinizi Nasıl Yapıyoruz?

Web Sitenizi ya da E-Ticaret Projenizi size teslim ettikten sonra, bir çok değişiklik ve isteklerle karşılaşıyoruz. Ya da şirketlerde adres veya kurumsal değişiklikler olabiliyor. Bu yüzden site veya projelerde değişiklikler istenebiliyor. Ve yapılacak revizeler ortaya çıkıyor.


 • Bir çok müşterimiz her yıl ödenmesi gereken domain ve hosting ücretlerinin bize ödendiğini sanmaktadır. Bu durum aynı sizin cep telefonu faturanız gibi, aslında internette bulunmasından dolayı ödenen kiradır. Siz sitenizin tasarımını yaptırıp ödemesini yaptıktan sonra her yıl ödenmesi gereken ücreti domain ve host bedeli olarak ödüyorsunuz. Biz sadece aracı oluyoruz. Bir ödeme almıyoruz. Siz kira bedeli ödüyorsunuz.
 • Sitelerimizde müşteriye özel kullanıcı panelleri veriyoruz. Bunlar wordpress gibi paneller değil, sizin şirketinize ve sitenize özel ve sadece kendi şifrenizle girebileceğiniz panellerdir. Buradan dilediğiniz gibi değişiklikler yapabilir, resim ve yazı yazabilir, silebilir ya da yeni sayfa ekleyebilirsiniz. Bunların dışında olan daha geniş parçada değişiklikler ücrete tabi olacaktır.
 • Eğer bir E-Ticaret siteniz var ise, bu siteye girilecek ürünleri sizin gireceksiniz. Bu panel zaten size bu amaçla verilmektedir. Çok fazla kalem olan ürünlerinizde kolaylık olacaktır. Eğer bunu bizim yapmamızı isterseniz ücrete tabi olacaktır.
 • Web sitenizi tasarlayıp size teslim ettikten sonra tasarımı değiştirmek isterseniz, çok yüksek bir ücret olmayacak şekilde ücrete tabidir. Ama daha önce de dediğimiz gibi sitenizde bir çok değişikliği siz de yapabilirsiniz. Ancak kökten bir değişim istenirse bu ücrete tabidir.
 • Web sitenizi size teslim ettikten sonra işlemleri ve değişiklikleri nasıl yapacağınıza dair size tüm bilgileri tarafımızdan verilecektir.
 • Çoğu zaman web tasarımınız ile birlikte logo ücreti ayrıdır. Ama ilyasoft web tasarım avcılar olarak biz her zaman ücretsiz logo yapmaya çalışıyoruz. Çok detaylı bir logo çalışması ücrete tabidir.
 • E-Ticaret sitelerinde sanal pos ve banka entegrasyonunu tarafımızca yapılmaktadır. Ama bu işlemlerden önce vergi levhası ve diğer mükellef işlemleri, siz ve mali müşaviriniz ile yapılması ve bize evrakların teslim edilmesi gerekmektedir.

Tüm projelerinizde size her zaman yardımcı olmaya hazırız. Bizi her zaman arayabilirsiniz.